Digitální nomádství v praxi

Na práci freelancera je skvělých hodně věcí. Ale asi tou nejlepší je, že můžu pracovat takřka odkudkoliv. Naposledy jsem si tenhle styl pracovního života vyzkoušela v Chorvatsku, na ostrově Korčula, který mi z mnoha důvodů přirostl k srdci.

Co vám k digitálnímu nomádství stačí? Notebook, Wi-Fi a kousek stolu (i když, pravda, zvládnu psát i v pololeže na gauči). Nejsem ale digitální nomád v pravém slova smyslu. Nejezdím na Bali, nefotím se s noťasem na pláži nebo v džungli, nepiju exotické koktejly z kokosové slupky, netelefonuju s klienty přes Skype. Mám ráda Evropu 🙂 A taková chorvatská terasa s příjemným stínem, výhledem na zátoku a místním vínem z Pelješacu je prostě nezaměnitelná.

Aktualizace po několika měsících: Digitálně nomáduju po Evropě dál. Fakt mě to baví. Před pár měsíci jsem se takhle vrátila ze Skotska (ano, na Hebridách v mlze síla internetu trošku pokulhává, ale v trajektových marinách ji naštěstí znova chytíte) a před pár týdny z Lisabonu (připadala jsem si jako skutečný hipster, jen to dýňové latté chybělo). Počítač beru do rakouských Alp (jaký je to pocit, když vám napíšu mail ze 3 000 metrů nadmořské výšky?) a v létě se mnou znovu poputuje k moři.