Z home office do kanceláře

Aneb když mezi čtyřmi stěnami vlastního bytu začnete být paranoidní. Tak by se dal nazvat titulek mého rozhodnutí přestěhovat se z home office do vlastní kanceláře.

Jak říká můj partner: “Jsi asi jediný člověk, který nenávidí práci z domova.” Je to tak. Ale nebylo to tak vždycky. Z domova jsem pracovala víc než tři roky. Krásné období, které ale v posledních dnech skončilo neslavně.

Znáte ten pocit, když se vám ráno už ani nechce vylézt z pyžama? Nemáte potřebu sedět u stolu, tak pracujete z postele. Najednou zjistíte, že luxování nebo mytí koupelny (narozdíl od textů) nepočká už ani vteřinu. A když si uvědomíte, že jste tři dny neviděli ani živáčka a vaším nejlepším přítelem je hrnek od kafe, víte, že musíte pryč…

No jo, to se snadno řekne, ale hůř dělá. Najít si nové pracovní místo nebyla kvůli mé náročnosti vůbec sranda. Zvažovala jsem coworking, ale bohužel nejsem takový hipster, abych se tam cítila příjemně. Po kavárnách se práce pěkně prodraží. Navíc musíte střídat kavárny, abyste nebyli podezřelí nebo jste si nevysloužili nálepku “štamgast”.

Jediná možnost tak byla vlastní kancelář. Ovšem samozřejmě ne tak ledajaká. Požadavek zněl jasně – musí být kreativní, jiná než ostatní. Nudná “špeluňka” v anonymní administrativní budově není nic pro mě.

Netrvalo dlouho a za pomoci úžasné realitní kanceláře DOMA realitní makléři jsem objevila naprosto jedinečné místo! Kreativní, inspirativní, osobité, s nápadem. Splňovalo všechno, co jsem si přála. Ani po několika měsících nemám námitek. Zařídila jsem si ji po svém a jsem tu šťastná. A tenhle pocit se – doufejme – odráží i na mé práci.